Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

• Zapewniamy wysoki poziom kształcenia, przyjazną atmosferę oraz bezpieczeństwo.
  • Najlepszych uczniów motywujemy Stypendiami Starosty Bialskiego w wysokości od 60 do 150 złotych miesięcznie.
  • Szkoła objęta jest patronatem naukowym Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS
    w Lublinie, w ramach którego odbywają się m. in. konferencje, konkursy, warsztaty językowe w Rosji, wymiany międzynarodowe.
  • Porozumienie zawarte między liceum i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie umożliwia naszej młodzieży udział w pokazach, konferencjach i warsztatach organizowanych przez uczelnię.
  • Nauczamy trzech języków obcych: angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego.
  • Mamy laureatów w ogólnopolskich i centralnych olimpiadach przedmiotowych, konkursach, festiwalach piosenki.
  • Prowadzimy lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, technologii komputerowej, tablic interaktywnych.
  • Mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: koła zainteresowań ze wszystkich przedmiotów, Koło Turystyczne, Szkolny Klub Wolontariusza, zajęcia sportowe z lekkiej atletyki, piłki siatkowej (ich uczestnicy osiągają spektakularne wyniki w skali powiatu, województwa i kraju) oraz samoobrony.
  • Współorganizujemy wymiany międzynarodowe oraz wyjazdy za granicę. Nasi uczniowie odwiedzili: Norwegię, Białoruś, Rosję, Niemcy i Francję.
  • Posiadamy nowoczesny internat na 70 miejsc oraz siłownię.