Menu

Menu

 • Zaproszenie na BAL SYLWESTROWY

  Zaproszenie na BAL SYLWESTROWY
 • .

  .
 • Ognie Niepodległości

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognie Niepodległości.

 • Obchody Święta Niepodległości

  Obchody Święta Niepodległości - Obrazek 1

 • Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Pedagog szkolny ogłasza konkurs na plakat pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami". Szczegóły w załączonym regulaminie. REGULAMIN_KONKURSU_NA_PLAKAT.docx

 • Akcja rejestracji dawców szpiku

  Nasza szkoła włączyła się w prowadzoną przez Fundację DKMS akcję #Komórkomania, polegającą na rejestracji dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. 
  W piątek 26 października wolontariuszki z klas III udzielały zainteresowanych informacji oraz pomagały z dokonaniu rejestracji. Szkolnym koordynatroem akcji była p. Urszula Parchomiuk.

 • 29.10.2018

  Moduł Biblioteka szkolna został zmodyfikowany

 • Konkurs plastyczny- "Wolność kocham i rozumiem"

  Konkurs plastyczny- "Wolność kocham i rozumiem"

   

  Opiekun biblioteki szkolnej zaprasza młodzież LO w Wisznicach do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem„Wolność kocham i rozumiem” (cyt. B. Łyszkiewicz) z okazji  STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Prace należy wykonać w formacie A3, dowolnej technice i złożyć do opiekuna biblioteki do dnia 10.11.2018 roku.   Dla zwycięzców i uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 
  Cele konkursu:

  • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018,
  • rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej,
  • popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów młodzieży.

  Pozostałe informacje dotyczące warunków udziału  w konkursie znajdują się w regulaminie.

  Regulamin_konkursu.doc

 • Dzień Papieski

  W czwartek 25 października odbył się w naszej szkole Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Uczniowie klasy I przygotowali pantomimę nawiązującą do tematyki ojcostwa, natomiast uczniowie klasy II b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "Jan Paweł II - papież z Polski".

 • Wyjazd szkoleniowy klasy pierwszej na strzelnicę

  W dniu 24 października uczniowie  klasy pierwszej odbyli  szkolenie na strzelnicy w Białej Podlaskiej. Obejmowało one podstawowe i szczegółowe zasady bezpieczeństwa, budowę
  i zasady działania broni długiej sportowej typu kbks oraz krótkiej typu GLOCK, naukę  postaw strzeleckich sportowych
  i bojowych, zasad składania się, celowania i pracy na spuście. Uczniowie po wprowadzeniu teoretycznym próbowali swoich sił w praktyce: szkoleniu z karabinka sportowego, pistoletu maszynowego typu UZI oraz pistoletu typu GLOCK. Odbyły się zawody strzeleckie z karabinu sportowego, które wygrał Krzysztof Rycerski, drugie miejsce zajęła Małgorzata Kunaszyk a trzecie Anna Mazurek. Po zmaganiach na strzelnicy młodzież udała się do kina na film „Pierwszy człowiek”.

 • Wyjazd klas trzecich do Trójmiasta

  Jak co roku uczniowie trzecich klas naszego liceum odwiedzili Trójmiasto. Wycieczka trwała pięć dni, a w jej programie znalazły się m.in. Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej w Gdańsku, Placówka Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie, Akademia Marynarki Wojennej, Słowiński Park Narodowy i najpiękniejsze zabytki Trójmiasta. Klasy mundurowe zapoznały się ze strukturą organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej i zagrożeniami występującymi na granicy morskiej oraz funkcjonowaniem lotniczego przejścia granicznego.

   

 • Uroczystość Straży Granicznej w Białej Podlaskiej

  Dnia 18 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w uroczystości nadania Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej imienia gen. brygady Stanisława Tessaro (1891-1933) - urodzonego w Białej Podlaskiej, zasłużonego dla ojczyzny dowódcy Korpusu Ochrony Pogranicza. 
   

 • Finał Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

  W środę, 10 pażdziernika odbył się we Włodawie finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Wzięło w nim udział 15 laureatów z następujących powiatów: bialskiego, włodawskiego, parczewskiego, lubartowskiego
  i ryckiego, w tym uczeń naszej szkoły, Mateusz Jaszczuk
  z klasy II b. Uczestnicy aby się przygotować do konkursu musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień. W klasyfikacji generalnej reprezentant naszej szkoły zajął VI miejsce. 
  Podsumowanie Olimpiady poprzedzone zostało bardzo ciekawymi prelekcjami, a mianowicie główny koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich pan Krzysztof Olkowicz mówił na temat „Działania RPOw zakresie ochrony zdrowia psychicznego”. Natomiast na temat depresji i mitów z nią związanych interesująco opowiedziała pani dr hab. n. med. Hanna Karakuła – Juchnowiczz katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ponadto wszyscy uczestnicy uroczystości mieli możliwość zwiedzenia Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie i zapoznania się z ciekawą kulturą żydowską.
   

 • XL Jubileuszowy Rajd Kleebergowski

  W czwartek, 4 października odbył się w Jabłoniu XL Jublieuszowy Rajd Kleebergowski, organizowany przez radzyński oddział PTTK.
  W imprezie wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły, która zaprezentowała się bardzo dobrze: zajęlismy I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Arkadiusz Karpiuk z kl. I zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej, a tuż za nim, na II miejscu uplasowali się exequo: Julia Kotiuk (kl. I), Kinga Linkiewicz (kl. II a) oraz Maciej Burzec (kl. III a). Gratulujemy!

 • VI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - etap powiatowy

  W piątek, 28 września w Międzyrzecu odbtł się etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Sosińska (kl. I), Natalia Ozga (kl. III a) i Mateusz Jaszczuk (kl. II b), który zajął III miejsce i awansował do finału regionalnego.  

 • Spotkanie z panem Tadeuszem Doroszukiem

  W środę, 26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie 
  z panem Tadeuszem Doroszukiem, historykiem, wieloletnim dyrektorem TVP Lublin i TVP Historia, absolwentem naszej szkoły. Gość zaprezentował swoją nową ksiązkę "Gmina Wisznice w latach okupacji hitlerowskiej 1939-1944", opowiedział o jej powstaniu, zachęcał młodzież do poznawania lokalnej historii. 
  Spotkanie wpisuje się w obchody 100 lecia niepodległości Polski w naszej szkole. 

 • Dwa złote medale Justyny Bajkowskiej!

  Dwa złote medale Justyny Bajkowskiej!

  Uczennica klasy pierwszej Justyna Bajkowska zdobyła dwa złote medale na indywidualnych biegach powiatowych w Terespolu i Rokitnie. Wygrała zdecydowanie pozostawiając swoje rywalki daleko w tyle. Gratulujemy!

   

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010