Menu

Menu

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich

  W piątek 27.04.2018r o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018  uczniów klas trzecich. Serdecznie zapraszamy rodziców tegorocznych maturzystów

 • 25.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Otwarty.

 • W dniu 17 kwietnia uczniowie  klas pierwszych i drugich o profilu straż graniczna i edukacja policyjna uczestniczyli  w  pokazowych zajęciach taktycznych działań na polu walki prezentowanych przez żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej.  Młodzież została również przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy na polu walki.

 • Nasze liceum włączyło się w organizowaną przez Gminę Wisznice akcję „"100 dębów na 100-lecie”, mającą na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W piątek, 20 kwietnia młodzież wraz z panem Wójtem Piotrem Draganem oraz Panem Dyrektorem posadziła na terenie wokół szkoły 6 drzew.

   Gratulujemy Panu Wójtowi i samorządowi gminy  zorganizowania tego ciekawego przedsięwzięcia
   i dziękujemy za ufundowanie dębów, które będą zdobić otoczenie naszej szkoły.

 • Dzień Otwarty 25 kwietnia 2018 r.

 • W dniu 20 kwietnia w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej w Lublinie odbył się X Jubileuszowy Konkurs Slawistyczny zorganizowany przez Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS.
  Uczennica klasy II a Natalia Ozga zdobyła wyróżnienie za prezentację o kulturze bułgarskiej pt.: „Muzyka duszy taniec wyobraźni”.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii plan lekcji.

 • W dniach  12-14 kwietnia 2018 roku grupa uczniów naszego liceum  odwiedziła zaprzyjaźnioną Szkołę Średnią nr 8 w Brześciu.

   Program pobytu  był urozmaicony. Młodzież zwiedziała malownicze zakątki miasta Brześć, Twierdzę, Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie A.S. Puszkina oraz  Pałac Lodowy, w którym wraz z rówieśnikami z Białorusi mogła spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Atrakcyjnym punktem programu okazała się wizyta w Muzeum – Rezydencji Niemcewiczów w Skokach.

  Polaków w swoich domach gościli Białorusini, zapewniając im zakwaterowanie i wyżywienie, co sprzyjało większej integracji, poznaniu codziennego życia, kultury, tradycji i doskonaleniu umiejętności językowych.

  Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem gościnności, życzliwości i otwartości Białorusinów.                                                                                                                                                                                    

 • Konkurs wiedzy olimpijskiej

  Dnia 27.03.2018r. w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim odbył się
  II Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei olimpijskiej oraz poszerzenie wiedzy z zakresu historii sportu i igrzysk olimpijskich.
  W konkursie wzięło udział 22 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych  powiatu bialskiego. Wisznickie liceum reprezentowało czworo uczniów. Dziesięcioro najlepszych uczniów pojechało w nagrodę na wycieczkę, ufundowaną przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka, do Muzeum Sportu i Turystyki PKOL w Warszawie.
  W najlepszej dziesiątce znaleźli się też nasi uczniowie :Natalia Ozga- II miejsce, Rafał Klimek i Ewelina Karpiuk.

 • 22 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
  W konkursie wzięło udział 40 uczestników z 16 gimnazjów z powiatów: bialskiego, radzyńskiego, włodawskiego, łukowskiego. Konkurs honorowym patronatem objęli:
  •    Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
  •    Mariusz Filipiuk – Starosta Bialski
  •    Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice
  •    Prof. dr hab. Siergiej Kowalow – dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS
  •    Prof. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego
  •    Alexander Dodonov - Kierownik Departamentu Języka Rosyjskiego
  w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie
  •    Krzysztof Bruczuk – Dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie
   Eliminacje konkursowe zostały poprzedzone uroczystym otwarciem i wystąpieniem pana Dyrektora Piotra Osipiuka oraz zaproszonych gości. Konkurs swoją obecnością zaszczycili:
  •    Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice
  •    Arkadiusz Misztal – Radny Powiatu Bialskiego
  •     Alexander Dodonov – Dyrektor Departamentu Języka Rosyjskiego
  w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie
  •    Natalia Sutiagina – koordynator ds. edukacji w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury
  w Warszawie
  •    Prof. Feliks Czyżewski (Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS )
  •    Dr Natalia Rusiecka (Instytut Filologii Słowiańskiej UMSC)
  •    Bogusław Szczęśniak – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach
  •    Jolanta Bazyluk – Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach
  Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Następnie odbyły się warsztaty „Marteniczki-świętowanie wiosny po bułgarsku – przygotowane i przeprowadzone przez Justynę Fąfarę, Karolinę Sikorę, Agnieszkę Chmelowiec – studentki III roku bałkanistyki UMCS.  Nauczyciele wysłuchali prelekcji przygotowanej przez dr Natalię Rusiecką z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS. Panel dyskusyjny poprowadzili prof. Feliks Czyżewski, dr Natalia Sutiagina i pan Aleksander Dodonov.
  Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: I miejsce – Alena Marchuk – Gimnazjum nr 6
  w Białej Podlaskiej, nauczyciel prowadzący Anna Szewczuk, II miejsce Witold Nowaszczuk  -Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej , nauczyciel prowadzący  Anna Szewczuk, III miejsce – Ewelina Kiryluk – Zespół Szkół w Sławatyczach, nauczyciel prowadzący  p. Ewa Wasilczyk. Jury przyznało również 3 wyróżnienia, otrzymali je: Wiktoria Kaznodziej – Gimnazjum w Czemiernikach , nuczyciel prowadzący Małgorzata Urbańczyk-Pluta, Emilia Sosnowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, nauczyciel prowadzący Zofia Ochnik i Dawid Tokarzewski – Zespół Szkół w Czemiernikach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowali: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury  w Warszawie, Wydawnictwo Szkolne PWN, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Gmina Wisznice, Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie oraz Radni Powiatu Bialskiego Arkadiusz Misztal i Łukasz Jaszczuk. Za organizację konkursu odpowiadała pani Marta Jaroszewicz – nauczyciel języka rosyjskiego w liceum.

   

 • Liga rozgrywana była systemem turniejowym odbyło się osiem turniejów. Cztery w kategorii kobiet i cztery w kategorii mężczyzn. Po dwa w miesiącu począwszy od grudnia 2017 r. Końcowa klasyfikacja była wynikiem sumy punktów zdobytych przez drużyny na poszczególnych turniejach. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. 

  Składy zwycięskich drużyn:

  Jabłoń: Patrycja Rola, Dominika Wołos, Karolina Wilczyńska-Adamowicz, Patrycja Bzoma , Gabriela Szypulska , Karolina Kozak , Bożena Wołos , Katarzyna Rola i Iwona Fryszko.

  Absolwent Wisznice: Leszek Kozłowski, Karol Kozłowski, Wojciech Kozłowski, Piotr Osipiuk, Tomasz Babkiewicz, Sławomir Piwoni, Michał Dragan, Michał Iwaszko, Michał Gromysz, Konrad Wrzosek i Karol Semeniuk. 

  Koncowa_klasyfikacja_Ligi_PS_Kobiet.docx

  Koncowa_klasyfikacja_Ligi_PS_Mezczyzn.docx

 • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym

  20 marca w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie odbyła się XXXVIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego: Józef Ignacy Kraszewski- jego życie i dzieło. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach reprezentowali uczniowie z kl.IIa Martyna Wierzchowska i Maciej Burzec.W tej niełatwej rywalizacji Martyna Wierzchowska uzyskała wyróżnienie.

 • Uczennica klasy I a Kinga Linkiewicz zdobyła wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Kinga zaprezentowała piosenkę pt. "Я все еще люблю". Gratulujemy

  Wyróżnienie w IV Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej - Obrazek 1

 • I miejsce w finale powiatu bialskiego w piłce ręcznej dziewcząt

  7 marca w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał powiatu bialskiego w piłce ręcznej. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne i po wygraniu wszystkich meczy zajęły pierwsze miejsce. Skład zespołu: Katarzyna Domuradzka, Weronika Dymowska, Sylwia Gromysz, Klaudia Mazuryk, Gabriela Mirończuk, Dżesika Osipacz, Diana Szpruch, Aleksandra Władyczuk, Izabela Inkwanty, Greta Prudaczuk i Julia Zawadzka. Szczegóły na stronie www.bszs.republika.pl w zakładce komunikaty.

 • W poniedziałek 5 marca odbył się finał projektu „Młody przedsiębiorca” w którym uczestniczyli uczniowie pierwszych klas. Decyzją komisji w składzie: Piotr Osipiuk - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, Arkadiusz Misztal - radny powiatu bialskiego, Marek Pomietlo - przedsiębiorca, I miejsce zajęła grupa w składzie: Kinga Linkiewicz, Eryka Lis, Paulina Konczal, która przedstawiła biznesplan "salonu miodem płynącego". Nagrodą jest udział w spotkaniu Rural Buzz w Grecji. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na fotorelację z wyjazdu, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010