Menu

Menu

 • Lista osób przyjętych do pierwszej klasy w roku szkolnym 2018/2019

  Poniżej przedstawiamy listę osób przyjętych do pierwszej klasy, jednocześnie informujemy, iż wszyscy którzy złożyli podania do internatu zostali przyjęci. 

  Klasa policyjna

  Hawryluk Damian

  Krasucka Natalia

  Lis Wiktoria

  Łukaszuk Weronika

  Sosińska Martyna

  Wojciechowska Katarzyna

   

  Klasa straż graniczna

  Dymidiuk Patrycja

  Kościańczuk Magdalena

  Kunaszyk Małgorzata

  Kusznieruk Julia

  Lech Magdalena

  Moczulski Jacek

  Pulubiec Patrycja

  Rybicka Oliwia

  Rycerski Krzysztof

  Sakiewicz Mateusz

   

  Klasa wojskowa

  Chojnacki Hubert

  Jarocka Gabriela

  Kotiuk Julia

  Lipiński Maciej

  Mazurek Anna

  Sidor Gabriela

  Szczeszek Kacper

  Trochym Dawid

  Wołowik Mateusz

   

  Klasa akademicka

  Bajkowska Justyna

  Bendziuk Kacper

  Karpiuk Arkadiusz

  Karwacka Dominika

  Pisarzewski Mateusz

  Skwara Agata

  Tokarz Piotr

  Wągrodna Emilia

 • W nagrodę do Brukseli

  W dnich 25-29 czerwca uczennice klasy II a Ewelina Karpiuk i Natalia Ozga wzięły udział w wycieczce do Brukseli, która była nagrodą w konkursie "My, młodzi
  w Unii Europejskiej", zorganizowanego przez europosła Krzysztofa Hetmana. Młodzież zwiedzałą Parlament Europejski, Brukselę oraz Brugię. 

 • Wyjazd na Litwę

  W ostatnich dnaich roku szkolnego grupa 10 uczniów naszej szkoły wzięła udział
  w projekcie "Musical Trip from Lithuania to Poland". Podczas sidmiodniowego pobytu w Płótelach  (Litwa) młodzież uczestniczyła w warsztatach, integrowałą się z rówieśnikami z Litwy oraz zwiedzała, m.in niezwykle interesujące Muzeum Zimnej Wojny.

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22.06.2018r. o godz. 9.30

 • Wakacje z plażówką

  Wakacje z plażówką

  Zapraszamy do udziału w wakacyjnych truniejach siatkówki plażowej o puchar Starosty Bialskiego oraz o puchar Dyrektora LO Wisznice, które odbędą się: 1 oraz 22 lipca oraz 5  oraz 19 sierpnia na boiskach przy naszej szkole. Zgłoszenia w dniu zawodów. Regulamin i karta zgłoszenia do probrania. 

  Zgoszenie-do-Turnieju18.pdf

  REGULAMIN_TURNIEJU_SIATKOWKI_PLAZOWEJ.pdf

 • Spotkanie profilaktyczne

  We wtorek 12 czerwca młodzież klas pierwszych wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym, ukazującym szkodliwy wpływ narkotyków i alkoholu. Uczniowie, dzięki ćwiczeniom z alko- oraz narkogoglami mieli okazję zbadać jak zmienia się postrzeganie świata, czas reakcji i możliwość poruszaia się po spożyciu alkohoku i narkotyków. Zajęcia przeprowadził przedstawiciel Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej
  w Białej Podlaskiej. 

 • Szkolenie z użyciem dronów

  Dnia 12 czerwca gościliśmy w szkole przedstawicieli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu taktyki lotniczej. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, którą wygłosił Prorektor ds. kształcenia i studenckich płk. dr inż. Adam Wetoszka - absolwent naszego liceum. Następnie odbył się pokaz bezzałogowych statków powietrznych, który przeprowadzili przedstawicie Koła Młodych Konstruktorów WSOSP.

 • Wymiana młodzieży w Grecji

  Dwie tegoroczne maturzystki:Sylwia Gromysz i Kasia Domuradzka wzięły
  w dniach 21-29 maja udział w wymianie młodzieży pod hasłem „„Your Right to Happiness” w Grecji. Projekt był zorganizowany w ramach programu Erasmus+, brało w nim udział 35 uczestników z: Grecji, Polski, Włoch, Niemiec, Rumunii, Łotwy, Cypru.  Głównym celem spotkania była dyskusja na temat praw człowieka, poznawanie kultur, integracja młodych ludzi z Europy.  Uczestnicy brali udział w warsztatach, dyskusjach, debatach, organizowane były wieczory kulturowe, podczas których każda z grup prezentowała swoje narodowe zwyczaje muzykę i specjały kulinarne. Każda z grup prezentowała też prawo człowieka, z którego jest najbardziej dumna w swoim kraju.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali europejskie certyfikaty YouthPass.

 • W nagrodę do Brukseli!

  W nagrodę do Brukseli!

  Uczennice klasy II a: Ewelina Karpiuk i Natalia Ozga zostały laureatkami konkursu "My młodzi w Unii Europejskiej ", organizowanego przez europosła Krzysztofa Hetmana. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji na temat szans i możlwości, jakie stwarza młodym ludziom członkowstowo w Unii Europejskiej. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli w dniach 25-29 czerwca 2018 r. Gratulujemy!!!

 • Wymiana młodzieży na Litwie

  Wymiana młodzieży na Litwie

  Młodzież naszego liceum została zakwalifikowana do projektu "Musical Trip from Lithuania to Poland" realizowanego w ramach Polsko-Litewskiego Programu Wymiany Młodzieży. Wymiana będzie odbywać się od 15 do 21 czerwca w miasteczku Płótele na Litwie, weźmie w niej udział 10 uczniów I i II klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce lub aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Głównym tematem spotkania będzie integracja młodzieży poprzez muzykę, taniec, teatr, efektem końcowym ma być performance przygotowany wspólnie przez Polaków i Litwinów. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją "Zielony Słoń". 

 • Obóz survivalowy w Serpelicach
  28.05.2018

  Jak co roku grupa  uczniów naszej szkoły wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej Szkoły Średniej nr 8 w Brześciu szkoliła się i odpoczywała  na obozie survivalowym w Serpelicach. Obóz zorganizowany był w ośrodku szkoleniowo- wypoczynkowym AS. Ćwiczono m.in.  techniki wspinaczkowe na wieży treningowej, zjazd desantowy ze wspinalni strażackiej, kajakarstwo, strzelectwo, musztrę. Dużą atrakcją  dla młodzieży był zjazd linowy nad rzeką Bug, emocji przysporzyły także zawody paintballowe i nocna gra taktyczna. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody byliśmy zachwyceni wyjazdem i zadeklarowaliśmy chęć powtórzenia go za rok.

 • Wyniki egzaminu maturalnego

  3 lipca 2018 roku ogłosznie wyników egzaminu maturalnego.

  Przekazanie śwaidectw i aneksów absolwentom w godzinach 9.00-15.00.

 • Wyjazd do Grecji

  W dniach 27 kwietnia – 2 maja uczniowie klasy I a: Eryka Lis, Paulina Konczal, Kinga Linkiewicz, Jakub Bielecki i Adam Kłoczko wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu „RuralBuzz” finansowanego ze środków programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się w Grecji, w mieście Trikala. Oprócz naszej młodzieży uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji partnerskich z Grecji i Łotwy. Spotkanie miało na celu prezentację dobrych praktyk, wymianę doświadczeń oraz pomysłów związanych z tworzeniem przedsiębiorstw promujących lokalne dziedzictwo, kulturę, walory przyrodnicze. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach oraz zaprezentowali swój pomysł na biznes. Młodzież odwiedziła też wiele ciekawych miejsc, m.in. klasztor Meteory, muzeum przyrodnicze, Zakłady mleczarskie Hellenic Dairies, specjalizujące się z wyrobie tradycyjnego greckiego ser, muzeum historii Trikala i znajdujących się tam zakładów Kliafa, które produkują napoje gazowane. Ponadto każda z grup prezentowała narodowe potrawy, muzykę, zwyczaje podczas tzw. „wieczorów narodowych”. Wyjazd możliwy był dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją „Zielony Słoń”.

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
  03.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

 • Dzień Otwarty
  25.04.2018

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się Dzień Otwarty. Szkoła gościła ponad stu pięćdziesięciu uczniów z gimnazjów w Rossoszu, Sławatyczach, Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Białej Podlaskiej, Jabłoniu, Sosnówce, Wohyniu, Dębowej Kłodzie, Łomazach, Hannie, Komarówce, Urszulinie i Wisznicach. Gimnazjaliści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną. Młodzież liceum pod okiem nauczycieli przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji. Odbyły się konkursy przedmiotowe z języka angielskiego, matematyki, chemii, biologii, geografii i fizyki. Goście obejrzeli pokazy samoobrony i musztry. Następnie wystąpili absolwenci wisznickiego liceum. Ppor. Daniel Pałka, żołnierz 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej opowiedział gimnazjalistom, na czym polega jego praca oraz jakie warunki należy spełnić, by stać się zawodowym żołnierzem. Następnie obejrzano pokaz kulturystyczny mistrza Europy juniorów Jakuba Szczerby. Ponadto przedstawiciele służb mundurowych zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i zapoznali uczniów ze specyfiką pracy w straży granicznej i policji. W wisznickim liceum funkcjonują klasy: akademicka, straż graniczna i edukacja policyjna. W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano utworzenie klasy wojskowej.

 • Wyjazd szkoleniowy do Rozkoszy

  W dniu 17 kwietnia uczniowie  klas pierwszych i drugich o profilu straż graniczna i edukacja policyjna uczestniczyli  w  pokazowych zajęciach taktycznych działań na polu walki prezentowanych przez żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej.  Młodzież została również przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy na polu walki.

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010