Menu

Menu

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 18 stycznia (piatek) o godzinie 16.00

 • Podsumowanie działań profilaktycznych w pierwszym półroczu

   W pierwszym półroczu w naszej szkole zrealizowane zostały następujące działania profilaktyczne:

  - Akcja „RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI”  uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza przygotowali  wystawę plakatów i gazetkę tematyczną   nawołując do rzucenia tego szkodliwego dla zdrowia nałogu. Pedagog szkolny przeprowadził prelekcje, podczas której można było wykonać test uzależnienia
  i motywacji do rzucenia palenia. Pielęgniarka szkolna wykonywała  pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar wagi i wzrostu dla chętnych uczniów i pracowników szkoły. W internacie na korytarzach zawisły plakaty o tematyce antynikotynowej. Przeprowadzona też została
  akcja  „JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA”,  w której promowano zdrowy styl  życia. Akcję wsparli Państwo Ewa i Piotr Kossowscy. Ogłoszony też został szkolny konkurs na plakat pod hasłem „Rzuć palnie razem z nami”. Dyplomy i  upominki  ufundowane przez LO i PSSE otrzymali za zajęcie:
  I miejsca – Patrycja Polubiec  z  klasy 1
   
  II miejsca – Natalia Ozga z klasy 3a
  II miejsca  - Paulina Konczal z klasy 2 a
  za udział:  Diana Wakulik  z klasy 3a i Aleksandra Sikorska z klasy 2 b.
   Gratulujemy!

  - Zajęcia warsztatowe z cyberprzemocy dla uczniów kl. 1 i prelekcja dla ich rodziców.

  - Szkoła wolna od dopalaczy - warsztaty profilaktyczne dla uczniów i rodziców prowadzone przez terapeutów uzależnień. Zajęcia zorganizowane zostały dzięki wsparciu Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wisznicach.

  - Spotkanie prewencyjne z policjantem  w internacie.

  - Dzień życzliwości – Szkolny Klub Wolontariusza przygotował gazetkę.

  - Dzień bez przeklinania – w całej szkole zawisły fiszki zachęcające to dbałości o kulturę języka.

  - Program edukacyjny  pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” - profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych przeprowadzony był w klasach drugich.  Struktura oparta na 3 częściach: I część programu: „Życie i dobre zdrowie podstawowym warunkiem ludzkiej miłości”. II część programu: „Czy używanie substancji psychoaktywnych może popsuć ludzką miłość?” (centralnym zagadnieniem jest pokazanie strat, jakie substancje psychoaktywne mogą spowodować w zakresie więzi między mężczyzną a kobietą, jak mogą negatywnie wpłynąć na rozwój człowieka w zakresie tożsamości i zadań związanych z płcią). III część programu: „Substancje psychoaktywne a zdrowie prokreacyjne” (problematyka zdrowia w aspekcie wpływu obecnych wyborów życiowych – stylu życia – uczestników na zdrowie ich przyszłego potomstwa. akie skutki zdrowotne dla potomstwa mogą wywołać substancje psychoaktywne. Budzenie odpowiedzialności w kontekście przyszłych postaw rodzicielskich).

 • 08.01.2019

  Moduł Biblioteka szkolna został zmodyfikowany

 • Dzień bez Przekleństw

  Dzień bez Przekleństw
 • Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  Uczennica klasy II a Kinga Linkiewicz otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej "Służba wierszom próżności nie cierpi i żałów" - twórczość Włodzimierza Wysockiego. W konkursie ucestniczyło ok. 70 uczniów
  z województwa lubelskiego. Byli oni oceniani w czterech kategoriach. W każdej przyznano I miejsca i wyróżnienia. Kinga otrzymała wyróznienie za wykonanie utworu "Koni priwieriedliwyje". Gratulujemy!

 • Ogólnopolska Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

  Już po raz 11 młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach  pod opieką Pani Anny Romanowicz włączyła się do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać  zimę”.  W dniach 1-2 grudnia w miejscowych sklepach  25  Wolontariuszy  ze Szkolnego Klubu Wolontariusza  zbierało dary z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych oraz osobach będących w trudnej sytuacji materialnej.  W ramach akcji zebrano 466,15 kg darów z których zrobiono paczki na święta dla potrzebujących.

  Dziękujemy wolontariuszom i każdemu kto wsparł akcję. 

 • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 • Andrzejki w internacie

  W dniu 29 listopada 2018r w internacie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Młodzież pod opieką wychowawców przygotowała mroczną dekorację oraz ciekawe zabawy. Tradycją stało się ustawianie butów- właściciel buta, który pierwszy znajdzie się przy drzwiach, jako pierwszy zmieni status małżeński. Inna zabawa polegała na rzucaniu monetą przez lewe ramię po wcześniejszym wypowiedzeniu zaklęcia.  Kto trafi do miski temu wszystkie wróżby się spełnią. Niestety nikomu się to nie udało. Były wróżby z zapałek, karteczek i kart. Przepowiednie były bardzo różne- złe i dobre. Nawet wychowawcy uczestniczyli w zabawie. Dużo radości sprawiła młodzieży zabawa w przebieranie i pokaz stroju na wybiegu. Na koniec każdy dostał cukierek, gdzie można było znaleźć grosik na szczęście. Nad całością czuwali nauczyciele- Dorota Dokudowicz, Agata Linkiewicz, Urszula Parchomiuk.

 • Wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018"

  Wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018"

  W ubiegłym tygodniu uczennica klasy II a Kinga Linkiewicz brała udział w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018" w Puławach.Tegoroczna edycja Szansonady została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Blisko 70 uczestników walczyło o laur zwycięstwa. Kinga zaśpiewała piosenkę pt." Stop sam brown" i otrzymała wyróżnienie. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Marzena Rożnowicz, a opiekunem na wyjeździe była pani Agata Linkiewicz. Gratulujemy sukcesu.

 • Sezon morsowania rozpoczęty!

  Sezon morsowania rozpoczęty!

  Grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła sezon morsowania, który zakończy się w kwietniu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na zalewie w Horodyszczu, a samo morsowanie poprzedzone jest solidną rozgrzewką. Cieszymy się, że zainteresowanie młodzieży taką formą spędzania czasu wolnego jest coraz większe, obecnie na zajęcia uczęszcza systematycznie 10 osób. Hartowaniew zimnej wodzie pozytywnie wpływa na zdrowie  i  dobre samopoczucie oraz wzmacnia układ odpornościowy. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy na zajęcia  w każdą środę o godzinie 14.30.

 • Góra Grosza

  Góra Grosza

  Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Góra Grosza. Zachęcamy do udziału, przypominamy, że jest to jeden z etapów rywalizacji o tytuł Klasy o Największym Sercu. Szczegółowych informacji na temat akcji udziela pedagog szkolny p. Anna Romanowicz. 

 • Zaproszenie na BAL SYLWESTROWY

  Zaproszenie na BAL SYLWESTROWY
 • .

  .
 • Ognie Niepodległości

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognie Niepodległości.

 • Obchody Święta Niepodległości

  Obchody Święta Niepodległości - Obrazek 1

 • Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Pedagog szkolny ogłasza konkurs na plakat pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami". Szczegóły w załączonym regulaminie. REGULAMIN_KONKURSU_NA_PLAKAT.docx

 • Akcja rejestracji dawców szpiku

  Nasza szkoła włączyła się w prowadzoną przez Fundację DKMS akcję #Komórkomania, polegającą na rejestracji dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. 
  W piątek 26 października wolontariuszki z klas III udzielały zainteresowanych informacji oraz pomagały z dokonaniu rejestracji. Szkolnym koordynatroem akcji była p. Urszula Parchomiuk.

 • 29.10.2018

  Moduł Biblioteka szkolna został zmodyfikowany

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010