Menu

Menu

 • II miejsce w XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

  W dniu 5.01.2018r we Włodawie odbył się XII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się 74 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Linkiewicz zajmując II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
  Kinga przygotowała dwie kolędy:"All i wont for christmes" i "W ubogiej stajence"

 • Zebranie z Rodzicami

  Zawiadamiamy, iż 19 stycznia (piątek) 2018 r. o godz.15.30 zaplanowane są zebrania wychowawców z rodzicami uczniów kl.I-III.Spotkania odbędą się w salach lekcyjnych. Prosimy o przybycie.

 • Quiz o J. I. Kraszewskim rozstrzygnięty

  Podsumowaniem naszych działań w ramach Roku Kraszewskiego w powiecie bialskim był quiz wiedzy pod hasłem J.I.Kraszewski bez tajemnic. W rywalizacji wzięło udział 15 uczniów, którzy musieli wykazać się nie tylko znajomością biografii Kraszewskiego, ale również wiedzą dotyczącą ogromnego dorobku literackiego i wielorakiej aktywności twórczej autora „Starej baśni”. Quiz dał sposobność do bliższego poznania „naszego krajana”, który uważany jest za jedną z  najznakomitszych postaci XIX-wiecznej polskiej kultury. Największą wiedzę zaprezentowały uczennice klasy IIa: Martyna Wierzchowska - I miejsce; Ewelina Karpiuk - II miejsce; Natalia Ozga - III miejsce.  

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel bożonarodzeniowy.

 • Próbne matury

  Matury próbne od 04.01.2018r. do 12.01.2018r.

 • Życzenia świąteczne

 • Spotkanie wigilijne w internacie

  Wieczór wigilijny w internacie w tym roku odbył się 19 grudnia.  Kolęda „Cicha noc” zaprezentowana przez Agatę Hładuniuk wprowadziła uczestników w  magiczny nastój. W pięknej scenerii przygotowanej przez Katarzynę Kunaszyk, prowadzące spotkanie Ewelina Karpiuk i Natalia Ozga wzmocniły więzi między wychowankami i zaproszonymi gośćmi składając życzenia, słowami ...” by nas jak najmniej dzieliło a jak najwięcej łączyło”.  Każdy miał czas na chwilę refleksji i zadumy  słuchając utworu „Jest taki dzień” w wykonaniu Agaty Hładuniuk. Nie zabrakło wspólnego kolędowania gdy Maciej Zagórski na akordeonie zagrał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Łukasz Szczeszek poprosił wszystkich o powstanie i tradycyjnie z Pisma Świętego odczytał  fragment ewangelii wg  św. Łukasza  o Narodzeniu  Jezusa.  Wspólną modlitwę przeprowadził ksiądz Remigiusz  Niewęgłowski. Ważnym elementem spotkania było przełamanie się opłatkiem z gośćmi, wychowawcami, kolegami i koleżankami.  W świątecznej atmosferze  wszyscy zasiedli do stołu na którym znajdowały się tradycyjne potrawy wigilijne, sianko, wolne nakrycie oraz stroiki  świerkowe. Zwyczajem internatu są wcześniejsze przygotowania, które obejmują wykonanie dekoracji oraz przygotowanie stołu. Mieszkańcy dekorują swoje pokoje, które rywalizują w konkursie na najładniejszy wystrój bożonarodzeniowy.  Podniosły klimat wieczoru zakończyliśmy wspólnym  robieniem zdjęć ze świątecznymi akcesoriami co jeszcze bardziej utwierdziło,  że internat jest i ma być drugim domem. Przed udaniem się na sen wszyscy poznali wyniki konkursu: I miejsce zajął pokój nr 22, II miejsce egzekwo zajęły pokoje nr.16 i 17, III miejsce zajął pokój nr 8. Mieszkańcy zwycięskich pokoi otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Nad całością czuwały panie Marta Smołońska i Anna Romanowicz.

   

 • W dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły Jakubem Szczerbą - Mistrzem Europy Juniorów w kulturystyce klasycznej oraz trenerem personalnym. Celem spotkania było podzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu racjonalnego odżywiania oraz planu treningowego. Druga część spotkania odbyła się na siłowni, gdzie Jakub Szczerba udzielił cennych rad instruktażu poprawnego wykonywania ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe.

 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2017 „
  Już po raz 10 młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach pod opieką Pani Anny Romanowicz włączyła się do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W dniach 2-3 grudnia w miejscowych sklepach 33 Wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zbierało dary z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej. W ramach akcji zebrano 554,65kg darów z których zrobiono paczki na święta dla potrzebujących.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyskoteki wyjazdowe.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do Sławatycz.

 • Dnia 5 grudnia 2017r. uczniowie klas mundurowych odbyli kilkugodzinne  szkolenie w WSOSP w Dęblinie. Na szkoleniu uczniowie zostali zapoznani z obsługą i budową broni palnej: pistoletu Glock i kbk Ak oraz zasadami bezpiecznego posługiwania się tą bronią. Poznali również historię   rozwoju technologicznego  uzbrojenia na przestrzeni wieków. Praktyczne umiejętności strzeleckie doskonalili na symulatorze strzeleckim typu ,,Śnieżnik’’. Drugą część szkolenia młodzież odbyła na symulatorze spadochronowym i urządzeniu treningowym do nauki katapultowania, co cieszyło się szczególnym zainteresowaniem.

 • Dnia 28 listopada 2017r. uczniowie klas mundurowych kolejny raz odwiedzili dęblińską         ,, Szkołę Orląt’’. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną WSOSP, oraz wzięła udział w prezentacji sprzętu szkoleniowego. Największym zainteresowaniem licealistów cieszyły się symulatory lotów, laboratorium silników lotniczych, symulator spadochronowy i urządzenie treningowe do nauki katapultowania .Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych skierowany był w szczególności do kandydatów na studia wojskowe i cywilne, ale także do miłośników lotnictwa.

 • CYBERNAUCI – bądź bezpieczny w sieci

  27 listopada w ramach działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego uczniów, klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Panią Beatę Szczeszek – trenera z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  W trakcie kilkugodzinnych warsztatów uczniowie wzmocnili swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania |
  z Internetu, cyberprzestrzeni i reagowania na zagrożenia. Podczas zajęć odkryli też, jak wiele korzyści, ale i zagrożeń wynika z korzystania z Internetu.

 • Patron to autorytet, przewodnik duchowy, mistrz. Wokół niego buduje się tradycje, to on staje się wzorem dla innych - takie słowa usłyszeliśmy 27 listopada 2017r. podczas obchodów  Dnia Patrona  w Liceum Ogólnokształcącym w Wisznicach. Co roku ten dzień staje się szczególnie ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, ale tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter z dwóch powodów. Pierwszy- w tym roku przypada również 25 -lecie nadania szkole imienia Władysława Zawadzkiego, a drugi- gościliśmy najbliższych członków rodziny pierwszego dyrektora tej placówki.  Swoją obecnością zaszczycili nas: syn Patrona wraz z żoną oraz córka Władysława Zawadzkiego. Szanowni goście zostali serdecznie przywitani przez obecnego dyrektora Piotra Osipiuka. Następnie przedstawiciele klas pierwszych w asyście pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie. Po tym oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów liceum. Na kolejną część uroczystości złożyły się: montaż słowno-muzyczny nawiązujący do słów Tadeusza Kotarbińskiego: przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości oraz krótki spektakl przybliżający fakty z życia Patrona Szkoły i dowodzący, iż działalność społecznikowska Władysława Zawadzkiego pokazuje, jak można i należy urzeczywistniać marzenia.  Podczas tego występu młodzież z klas I i II zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne. Swoimi wspomnieniami  z lat młodości podzielił się  z nami pan Zawadzki, czym przykuł uwagę słuchających i zyskał powszechną sympatię.
  Uroczystość obchodów  Dnia Patrona stała się okazją do  wspomnień, przemyśleń i refleksji na temat zaangażowania, rzetelnej pracy, wypełniania swojej misji, a także uświadomienia sobie obowiązku solidnej nauki. 
  Pod koniec apelu podsumowano wyniki dwóch konkursów oraz wręczono zwycięzcom nagrody.

 • Dzień życzliwości

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości w szkole.  Celem było kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii, prawidłowych relacji międzyludzkich i stwarzanie okazji do przeżywania przyjemnych uczuć. Wolontariusze obdarowywali buźkami z napisami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii. Symbolem tego szczególnego dnia było utworzenie DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI ze wzajemnych pozdrowień uczniów. Koordynatorem akcji była Pani Anna Romanowicz pedagog szkolny i opiekun SKW.

 • Akcja „RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI”  w dniu 16 listopada w  Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

  Z tej okazji  uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza przygotowali  wystawę plakatów i gazetkę tematyczną   nawołując do rzucenia tego szkodliwego dla zdrowia nałogu. Pedagog szkolny przeprowadził prelekcje, podczas której można było wykonać test uzależnienia  i dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego przez pielęgniarkę szkolną.

   Rozstrzygnięto konkurs na plakat  o tej tematyce.
  I miejsce – Paula Frończuk  klasa 3a

  II miejsce –Diana Wakulik klasa 2a

  III miejsce  Natalia Ozga klasa 2a

  Gratulujemy!!! Nagrody do odbioru u Pani Anny Romanowicz – organizatora konkursu

   

 • W dniu 22 listopada 2017 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej  „Iskrzą się dni me jak maleńkie fale – poezja Mariny Cwietajewej w 125 rocznicę urodzin poetki”. W konkursie wzięły udział 2 uczennice naszego liceum: Agata Hładuniuk (kl.III a) i Kinga Linkiewicz (kl. I a). Agata zaprezentowała utwór w języku polskim „Już podmoskiewskie wzgórza”, Kinga wykonała piosenkę w języku rosyjskim „Babuni”. Jury przyznało nagrody za I miejsca w 3 kategoriach – recytacja w języku rosyjskim, recytacja w języku polskim i śpiew.  Nie wyłoniono laureatów  miejsc drugich i trzecich, przyznano zaś w każdej kategorii wyróżnienia. Kinga Linkiewicz znalazła się wśród wyróżnionych w kategorii wykonanie utworu muzycznego w języku rosyjskim. Na konkurs zgłosiło się ok. 60 uczniów z 17 szkół średnich w województwie lubelskim, wśród uczestników znaleźli się też uczniowie rosyjskojęzyczni. Jak stwierdziło jury poziom konkursu był bardzo wysoki, interpretacje utworów oryginalne a zarazem wysoce profesjonalne wywierające ogromne wrażenie na odbiorcy. Gratulujemy naszej laureatce i  życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic jest Marta Jaroszewicz – nauczyciel języka rosyjskiego.

 • SPONSORZY XV Marszów na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów

  Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

  Pan Piotr Dragan Wójt Gminy Wisznice

  Bank Spółdzielczy w Wisznicach

  Pan Piotr Frończuk – PIOTRANS Wisznice

  Pan Paweł Frończuk – PAWTRANS Wisznice

  Pani Renata Sokołowska – Żelazowski – Ośrodek Szkolenia Kierowców 
  w Wisznicach

  Pani Małgorzata Banaszczyk prezes GS SCh w Wisznicach

  Karczma Góralska Wisznice

  Pani Lilla Winniczuk – Horyzont Partner – Ubezpieczenia

  TUR Biała Podlaska

  Janusz Bandzerewicz Sklep Aro

  Pani Marta Maksymiuk Kwiaciarnia

  Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum w Wisznicach

  Pan Mariusz Cybulski Kwiaciarnia

  Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach

   

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

  Liceum Ogólnokształcącego

  im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

  składają serdeczne podziękowania
  za bezinteresowną pomoc i życzliwość

  przy organizacji

   

  XV Marszów na Orientację

  pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.


  Głęboko wierzymy, że okazywana przez Państwa

  siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy

  podejmowanej dla dobra młodzieży.

  Życzymy sukcesów zawodowych, codziennej radości,

  spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności osobistej.

                               

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010