Menu

Menu

 • Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  Uczennica klasy II a Kinga Linkiewicz otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej "Służba wierszom próżności nie cierpi i żałów" - twórczość Włodzimierza Wysockiego. W konkursie ucestniczyło ok. 70 uczniów
  z województwa lubelskiego. Byli oni oceniani w czterech kategoriach. W każdej przyznano I miejsca i wyróżnienia. Kinga otrzymała wyróznienie za wykonanie utworu "Koni priwieriedliwyje". Gratulujemy!

 • Ogólnopolska Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

  Już po raz 11 młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach  pod opieką Pani Anny Romanowicz włączyła się do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać  zimę”.  W dniach 1-2 grudnia w miejscowych sklepach  25  Wolontariuszy  ze Szkolnego Klubu Wolontariusza  zbierało dary z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych oraz osobach będących w trudnej sytuacji materialnej.  W ramach akcji zebrano 466,15 kg darów z których zrobiono paczki na święta dla potrzebujących.

  Dziękujemy wolontariuszom i każdemu kto wsparł akcję. 

 • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 • Andrzejki w internacie

  W dniu 29 listopada 2018r w internacie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Młodzież pod opieką wychowawców przygotowała mroczną dekorację oraz ciekawe zabawy. Tradycją stało się ustawianie butów- właściciel buta, który pierwszy znajdzie się przy drzwiach, jako pierwszy zmieni status małżeński. Inna zabawa polegała na rzucaniu monetą przez lewe ramię po wcześniejszym wypowiedzeniu zaklęcia.  Kto trafi do miski temu wszystkie wróżby się spełnią. Niestety nikomu się to nie udało. Były wróżby z zapałek, karteczek i kart. Przepowiednie były bardzo różne- złe i dobre. Nawet wychowawcy uczestniczyli w zabawie. Dużo radości sprawiła młodzieży zabawa w przebieranie i pokaz stroju na wybiegu. Na koniec każdy dostał cukierek, gdzie można było znaleźć grosik na szczęście. Nad całością czuwali nauczyciele- Dorota Dokudowicz, Agata Linkiewicz, Urszula Parchomiuk.

 • Wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018"

  Wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018"

  W ubiegłym tygodniu uczennica klasy II a Kinga Linkiewicz brała udział w IX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej " Szansonada 2018" w Puławach.Tegoroczna edycja Szansonady została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Blisko 70 uczestników walczyło o laur zwycięstwa. Kinga zaśpiewała piosenkę pt." Stop sam brown" i otrzymała wyróżnienie. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Marzena Rożnowicz, a opiekunem na wyjeździe była pani Agata Linkiewicz. Gratulujemy sukcesu.

 • Sezon morsowania rozpoczęty!

  Sezon morsowania rozpoczęty!

  Grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła sezon morsowania, który zakończy się w kwietniu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na zalewie w Horodyszczu, a samo morsowanie poprzedzone jest solidną rozgrzewką. Cieszymy się, że zainteresowanie młodzieży taką formą spędzania czasu wolnego jest coraz większe, obecnie na zajęcia uczęszcza systematycznie 10 osób. Hartowaniew zimnej wodzie pozytywnie wpływa na zdrowie  i  dobre samopoczucie oraz wzmacnia układ odpornościowy. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy na zajęcia  w każdą środę o godzinie 14.30.

 • Góra Grosza

  Góra Grosza

  Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Góra Grosza. Zachęcamy do udziału, przypominamy, że jest to jeden z etapów rywalizacji o tytuł Klasy o Największym Sercu. Szczegółowych informacji na temat akcji udziela pedagog szkolny p. Anna Romanowicz. 

 • .

  .
 • Ognie Niepodległości

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognie Niepodległości.

 • Obchody Święta Niepodległości

  Obchody Święta Niepodległości - Obrazek 1

 • Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Konkurs na plakat "Rzuć palenie razem z nami"

  Pedagog szkolny ogłasza konkurs na plakat pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami". Szczegóły w załączonym regulaminie. REGULAMIN_KONKURSU_NA_PLAKAT.docx

 • Akcja rejestracji dawców szpiku

  Nasza szkoła włączyła się w prowadzoną przez Fundację DKMS akcję #Komórkomania, polegającą na rejestracji dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. 
  W piątek 26 października wolontariuszki z klas III udzielały zainteresowanych informacji oraz pomagały z dokonaniu rejestracji. Szkolnym koordynatroem akcji była p. Urszula Parchomiuk.

 • 29.10.2018

  Moduł Biblioteka szkolna został zmodyfikowany

 • Konkurs plastyczny- "Wolność kocham i rozumiem"

  Konkurs plastyczny- "Wolność kocham i rozumiem"

   

  Opiekun biblioteki szkolnej zaprasza młodzież LO w Wisznicach do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem„Wolność kocham i rozumiem” (cyt. B. Łyszkiewicz) z okazji  STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Prace należy wykonać w formacie A3, dowolnej technice i złożyć do opiekuna biblioteki do dnia 10.11.2018 roku.   Dla zwycięzców i uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 
  Cele konkursu:

  • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018,
  • rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej,
  • popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów młodzieży.

  Pozostałe informacje dotyczące warunków udziału  w konkursie znajdują się w regulaminie.

  Regulamin_konkursu.doc

 • Dzień Papieski

  W czwartek 25 października odbył się w naszej szkole Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Uczniowie klasy I przygotowali pantomimę nawiązującą do tematyki ojcostwa, natomiast uczniowie klasy II b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "Jan Paweł II - papież z Polski".

 • Wyjazd szkoleniowy klasy pierwszej na strzelnicę

  W dniu 24 października uczniowie  klasy pierwszej odbyli  szkolenie na strzelnicy w Białej Podlaskiej. Obejmowało one podstawowe i szczegółowe zasady bezpieczeństwa, budowę
  i zasady działania broni długiej sportowej typu kbks oraz krótkiej typu GLOCK, naukę  postaw strzeleckich sportowych
  i bojowych, zasad składania się, celowania i pracy na spuście. Uczniowie po wprowadzeniu teoretycznym próbowali swoich sił w praktyce: szkoleniu z karabinka sportowego, pistoletu maszynowego typu UZI oraz pistoletu typu GLOCK. Odbyły się zawody strzeleckie z karabinu sportowego, które wygrał Krzysztof Rycerski, drugie miejsce zajęła Małgorzata Kunaszyk a trzecie Anna Mazurek. Po zmaganiach na strzelnicy młodzież udała się do kina na film „Pierwszy człowiek”.

 • Wyjazd klas trzecich do Trójmiasta

  Jak co roku uczniowie trzecich klas naszego liceum odwiedzili Trójmiasto. Wycieczka trwała pięć dni, a w jej programie znalazły się m.in. Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej w Gdańsku, Placówka Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie, Akademia Marynarki Wojennej, Słowiński Park Narodowy i najpiękniejsze zabytki Trójmiasta. Klasy mundurowe zapoznały się ze strukturą organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej i zagrożeniami występującymi na granicy morskiej oraz funkcjonowaniem lotniczego przejścia granicznego.

   

 • Uroczystość Straży Granicznej w Białej Podlaskiej

  Dnia 18 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w uroczystości nadania Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej imienia gen. brygady Stanisława Tessaro (1891-1933) - urodzonego w Białej Podlaskiej, zasłużonego dla ojczyzny dowódcy Korpusu Ochrony Pogranicza. 
   

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010