Menu

Menu

 • Uroczystość Straży Granicznej w Białej Podlaskiej

  Dnia 18 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w uroczystości nadania Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej imienia gen. brygady Stanisława Tessaro (1891-1933) - urodzonego w Białej Podlaskiej, zasłużonego dla ojczyzny dowódcy Korpusu Ochrony Pogranicza. 
   

 • Finał Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

  W środę, 10 pażdziernika odbył się we Włodawie finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Wzięło w nim udział 15 laureatów z następujących powiatów: bialskiego, włodawskiego, parczewskiego, lubartowskiego
  i ryckiego, w tym uczeń naszej szkoły, Mateusz Jaszczuk
  z klasy II b. Uczestnicy aby się przygotować do konkursu musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień. W klasyfikacji generalnej reprezentant naszej szkoły zajął VI miejsce. 
  Podsumowanie Olimpiady poprzedzone zostało bardzo ciekawymi prelekcjami, a mianowicie główny koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich pan Krzysztof Olkowicz mówił na temat „Działania RPOw zakresie ochrony zdrowia psychicznego”. Natomiast na temat depresji i mitów z nią związanych interesująco opowiedziała pani dr hab. n. med. Hanna Karakuła – Juchnowiczz katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ponadto wszyscy uczestnicy uroczystości mieli możliwość zwiedzenia Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie i zapoznania się z ciekawą kulturą żydowską.
   

 • XL Jubileuszowy Rajd Kleebergowski

  W czwartek, 4 października odbył się w Jabłoniu XL Jublieuszowy Rajd Kleebergowski, organizowany przez radzyński oddział PTTK.
  W imprezie wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły, która zaprezentowała się bardzo dobrze: zajęlismy I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Arkadiusz Karpiuk z kl. I zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej, a tuż za nim, na II miejscu uplasowali się exequo: Julia Kotiuk (kl. I), Kinga Linkiewicz (kl. II a) oraz Maciej Burzec (kl. III a). Gratulujemy!

 • VI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - etap powiatowy

  W piątek, 28 września w Międzyrzecu odbtł się etap powiatowy VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Sosińska (kl. I), Natalia Ozga (kl. III a) i Mateusz Jaszczuk (kl. II b), który zajął III miejsce i awansował do finału regionalnego.  

 • Spotkanie z panem Tadeuszem Doroszukiem

  W środę, 26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie 
  z panem Tadeuszem Doroszukiem, historykiem, wieloletnim dyrektorem TVP Lublin i TVP Historia, absolwentem naszej szkoły. Gość zaprezentował swoją nową ksiązkę "Gmina Wisznice w latach okupacji hitlerowskiej 1939-1944", opowiedział o jej powstaniu, zachęcał młodzież do poznawania lokalnej historii. 
  Spotkanie wpisuje się w obchody 100 lecia niepodległości Polski w naszej szkole. 

 • Dwa złote medale Justyny Bajkowskiej!

  Dwa złote medale Justyny Bajkowskiej!

  Uczennica klasy pierwszej Justyna Bajkowska zdobyła dwa złote medale na indywidualnych biegach powiatowych w Terespolu i Rokitnie. Wygrała zdecydowanie pozostawiając swoje rywalki daleko w tyle. Gratulujemy!

   

 • Marsze na Orientację

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Marsze na Orientację.

 • Zebranie z rodzicami

  W piątek 28.09.2018r. o godzinie 15.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I- III. Zapraszamy na zebranie ogólne na sali gimnastycznej, a następnie na spotkanie z wychowawcami

 • Informacja dla rodziców klas trzecich

  W załączniku znajduje się  Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.
  Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. 

  20180820_EM_Komunikat_o_dostosowaniach_P.pdf

 • XXIII Marsz Szlakiem Legionów J. Piłsudskiego po Podlasiu

  W dniach 13-14 września 2018 r odbył się XXIII Marsz Szlakiem Legionów J. Piłsudskiego po Podlasiu. Wzięli w nim udział uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły, z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach oraz ze Średniej Szkoły nr 8 w Brześciu. Uroczysta inauguracja Marszu odbyła się w Kobylanach, tam też rozegrały się drużynowe zawody sportowo-obronne, w skład których wchodziły następujące konkurencje: strzelanie  z karabinka sportowego, rzut granatem, koperta oraz skok w dal, młodzież wzięła też udział w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim i Legionach.

   Po zakończeniu zawodów grupa ok. 80 osób wyruszyła na trasę marszu przez Małaszewicze, Dobrynkę,  Połoski  młodzież dotarła do Tucznej, gdzie przewidziany był nocleg. Rano po złożeniu obozowiska uczestnicy ruszyli  przez Wiski, Huszczę, Kopytnik do Wisznic. Po drodze delegacje poszczególnych szkół złożyły kwiaty w miejscach pamięci w Kobylanach, Rozbitówce i Wisznicach.

  Uroczyste podsumowanie zawodów sportowo-obronnych i zakończenie Marszu i odbyło się w naszej szkole. Miło nam poinformować, iż drużyna w składzie: Paulina Piwoni, Julia Zawadzka, Aleksandra Celińska, Dawid Greś, Patryk Romaniuk oraz Dawid Wróblewski zajęła pierwsze miejsce w zawodach sportowo obronnych, a Natalia Ozga, Sebastian Ryndak oraz Łukasz Melnik wywalczyli pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim i Legionach. 

 • Narodowe czytanie w naszym liceum

  W piątek 7 września w godz. od 10.30 do 11.30 w naszej szkole  odbyła się akcja  Narodowego Czytania, w której wzięła udział cała licealna społeczność. Zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję wysłuchać wybranych fragmentów powieści pt. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Spotkanie  rozpoczęło się od przypomnienia idei Narodowego Czytania oraz wyjaśnienia powodów wyboru ważnego dla Polaków utworu. Następnie przedstawiciele uczniów każdej z klas pięknie czytali fragmenty powieści,  zwłaszcza te, opisujące sytuację w kraju  w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. W spotkaniu znalazły się również literackie odniesienia do temetyki związanej z obchodami 100-lecia Niepodległej. Wśród nich wybrane utwory z tzw. Antologii Niepodległości, np. utwór Leopolda Staffa pt. „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą”. Wszyscy czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, która odbyła się 3 września 2018r rozpoczął dyrektor szkoły Piotr Osipiuk. Swoją obecnością społeczność szkolną zaszczycili emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły- pani Regina Dragan, pan Dragan oraz emerytowany dyrektor liceum Aleksander Szołucha. Uczniowie klas mundurowych otrzymali certyfikaty z kolejnym stopniem awansu. 

 • Wycieczka w Bieszczady

  W dniach 21-24 sierpnia grupa młodzieży z naszej szkoły eraz z rówieśnikami z Międzyrzeca Podl. i okolic  wzięła udział
  w wycieczce edukacyjnej w Bieszczady. Celem wyjazdu było poznawanie historii i odwiedzenie miejsc związanych
  z ważnymi dla Polski postaciami, a przez to uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W programie znalazł się m.in. Sanok – miasto związane z Władysławem Jagiełło
  i Zdzisławem Beksińskim, Komańcza – miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, górskie szlaki bieszczadzkie, które w przeszłości przemierzali, m.in. Józef Piłsudski i Jan Paweł II, a także należący kiedyś do rodziny Sapiehów Krasiczyn.

  Wycieczka była też dobrą okazją do lepszego poznania się i  integracji młodzieży.

  Wyjazd był częścią projektu „Bohaterowie inaczej” realizowanego przez Fundację „Zielony Słoń” dzięki dotacji przyznanej przez Fundację PZU. 

 • Wymiana młodzieży w Wiedniu

  W dniach 30 lipca – 6 sierpnia uczennice naszej szkoły: Martyna Wierzchowska, Anita Kryńska i Klaudia Rosińska wzięły udział w międzynarodowej wymianie młodzieży „TWO THOUSAND & GREEN”, która odbyła się w Wiedniu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo ekologiczne
  i zrównoważony rozwój. Młodzież z Polski, Austrii, Szwecji, Niemiec, Grecji  Danii i Włoch dyskutowała na temat zagrożeń ekologicznych, problemów z jakimi borykają się poszczególne kraje, sposobów ich rozwiązywania, omówiono też dobre praktyki i rozwiązania prawne. Uczestnicy odwiedzili też zakład utylizacji odpadów Spittelau Heating Plant, wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Davida Witzenedera, który zajmuje się robieniem kompostowników i z jego pomocą wykonali takie boxy oraz w warsztatach z Cariną Staltner, projektantką ekologicznych ubrań.

  Młodzież zwiedziła też najważniejsze zabytki Wiednia. Każda z grup prezentowała też narodowe zwyczaje i smakołyki podczas wieczorów kulturowych.

 • Wykaz podręczników do klas I-III na rok 2018/2019

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego
  21-580 Wisznice
  ul. Warszawska 44
 • (083)3782010