Lab 3.0

.

W naszej szkole funkcjonuje Klub Lab 3.0 w ramach projektu "Apki++", który jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program apki.org jest prowadzony przez Fundację Media 3.0 i wspierany również przez SAP SE. Jest to już druga edycja, w której bierzemy udział. W ubiegłym roku szkolnym na terenie całej Polski powstało 16 Lab-ów (klubów programistycznych), a obecnie mamy ich 50. Sprawdź mapę lab-ów: http://bit.ly/mapa-labow. Uczniowie na zajęciach uczą się programowania w różnych językach: Python, C++, Ruby, C#,JavaScript. Wybrane szkoły otrzymują następujące formy wsparcia:
– Wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online (poprzez e-mail – dla nauczycieli, poprzez forum.apki.org – dla nauczycieli i uczniów)
– Dostęp do indywidualnego panelu platformy apki.org pozwalającego na indywidualną pracę z uczniem lub grupą uczniów (tworzenie indywidualnych interaktywnych zadań, etc.)
– Możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością otrzymania nagrody rzeczowej
– Możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami